Liga 1: Al cincilea egal la debut de sezon este realizat la Craiova

Duminica, 12 Iulie 2015, ora 20:27
3620 citiri

CSU Craiova si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 0-0 in primul meci de duminica din Liga I, etapa 1, sezonul 2015/2016.

Este al 5-lea rezultat de egalitate din tot atatea meciuri in acest debut de sezon.

Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a apartinut lui Popov de la gazde, care din 6 metri a reluat cu capul usor pe langa.

La finalul primului mitan, Balgradean a scos cu greu un sut din 20 de metri al lui Croitoru, pentru ca in prelungiri acelasi portar ex-dinamovist sa respinga miraculos o lovitura de cap trimisa de Batin.

In minutul 65, Rocha a avut o executie frumoasa de la 11-12 metri, insa sutul a fost respins de Iliev.

Spre final au fost multe emotii pe gazon, dupa ce Acka si Tarnacop s-au ciocnit violent intr-un duel la cap, ei fiind, culmea, colegi la Craiova. Ambulanta a intrat de urgenta pe gazon, Acka avand cele mai mari probleme, pana la urma insa acesta a parasit pe picioare gazonul.

Alte evenimente majore nu au mai avut loc pe gazon, asa ca mai putem inregistra un nou egal in prima etapa de Liga 1.

CSU Craiova: Balgradean - S. Achim, Acka, Popov, Vatajelu -Baluta, Mateiu, Tarnacop, Herghelegiu - Nuno Rocha, Bawab.

FC Botosani: Iliev - Dimitrov, Plamada, Cordos, Brown - Cucu, Vasvari, Croitoru - Batin, Ivanovici, D. Roman.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#cronica craiova botosani liga I, #egal craiova botosani etapa 1, #cronica liga I craiova botosani , #stiri Liga I