Liga 1: Astra invinge Iasiul si o asteapta pe Lyon

Sambata, 16 August 2014, ora 20:30
2886 citiri

Astra Giurgiu a invins CSMS Iasi cu 2-1 in etapa cu numarul 4 din Liga I, sezonul 2014/2015, in ultimul joc dinaintea intalnirii cu Lyon din play-off-ul Europa League.

Golurile au fost marcate de Seto si Fatai pentru gazde, in minutele 16 si 40, respectiv Munteanu pentru Iasi, in minutul 64.

Astra a inceput perfect meciul, cu gol dupa primul sfert de ora, Seto marcand frumos dupa un sut din afara careului. Iasiul a avut o bara doua minute mai tarziu, dar tot Astra a mai marcat o data pana la pauza.

Fatai a punctat pentru 2-0 in minutul 40, dupa un sut la coltul lung fara sperante pentru Caparco.

CSMS Iasi a inceput sa spere din minutul 64, cand Munteanu a reluat frumos din voleu, dupa o pasa a lui Wesley.

Rezultatul a ramas 2-1 pana la final, Astra realizand 9 puncte in Liga I, dupa 4 etape, la egalitate cu Petrolul, care are de jucat tot sambata cu Rapid.

Pentru giurgiuveni urmeaza joi meciul cu Olympique Lyon, prima mansa a play-off-ului Europa League, meci in direct pe Ziare.com.

Astra: S. Lung jr - Pliatsikas, Ben Youssef, V. Gaman, J. Morais - Yahaya, Takayuki - G. Enache, Cristescu, De Amorim - Fatai.

Rezerve: D. Coman, Alibec, Al. Ionita II, Oros, Budescu, Bukari, L. Rus.

Antrenor: Daniel Isaila.

CSMS Iasi: Caparco - I. Voicu, Ov. Mihalache, L. Munteanu, Vladu - Al. Cretu, Olah, Bosoi, Ciucur - Wesley, Palimaru.

Rezerve: Grahovac, Badic, Dulee Johnson, L. Dobre, D. Novac, Fl. Plamada.

Antrenor: Marius Lacatus.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#astra bate iasi liga I, #cronica astra iasi etapa 4, #astra asteapta lyon meci joi, #cronica liga I astra iasi , #stiri Liga I