Liga 1: Botosaniul castiga pe final la Brasov

Duminica, 12 Aprilie 2015, ora 19:00
2038 citiri

FC Botosani a invins cu scorul de 1-0 pe FC Brasov, in deplasare, in meciul din runda cu numarul 26 din Liga 1, sezonul 2014/2015.

Singurul gol a fost marcat de Hadnagy in minutul 82.

Jucatorul moldovenilor a marcat decisiv chiar in fata fostei sale echipei, dupa o reluare cu capul perfecta in urma unei centrari pe masura a lui Bordeianu.

De remarcat faptul ca atacantul intrase abia de 5 minute pe teren, in minutul 77.

Dupa aceasta victorie, Botosaniul urca pe 7 cu 37 de puncte, in timp ce brasovenii raman cu emotii pe locul 12, avand 28 de puncte.

FC Brasov: Mutu - Straut, Novakovic, L. Goian, Novak - Zlomislic, Tomislav, Aganovic, C. Ganea - Becum, Constantinescu.

Botosani: Curileac - Patache, Tincu, Ngadeu, Acsinte - Roussel, Bordeianu, Croitoru, Batin - Vasvari, Ivanovic.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#botosani castiga la brasov, #cronica meci brasov botosani, #meci liga I brasov botosani , #stiri Liga I