Liga 1: Brasovul salveaza un punct pe final de meci la Concordia Chiajna

Duminica, 05 Aprilie 2015, ora 17:30
2038 citiri

Concordia Chiajna si FC Brasov au terminat la egalitate in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 24, stagiunea 2014/2015, scor 1-1.

Golurile au fost marcate de Bucurica si Leko, ultimul in minutele de prelungire.

Bucurica marca pentru 1-0 in tricoul Concordiei in minutul 26, dupa un sut superb de la circa 20 de metri.

In minutul 91, croatul Leko egala in extremis pentru brasoveni, aducand un punct mai mult decat util in lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Brasov este pe 10 cu 27 de puncte, in timp ce ilfovenii au 26 de puncte si sunt pe 11 in Romania.

Chiajna: Matache - R. Alves, Maftei, Lovin, Martins, Bucurica - Boldrin, Purece, B. Madeira - Dina, Florea.

FC Brasov: Iacob - G.Matei, Novakovic, Goian, Leko, Cr.Ganea - Juric, Zlomislic, Aganovic - Constantinescu, L.Ganea.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#concordia brasov egal liga 1, #egal intre concordia si brasov, #cronica concordia brasov egal , #stiri Liga I