Liga 1: CFR Cluj, egal dramatic la Poli Timisoara, in play-out

de Dan Alexandru
Duminica, 13 Martie 2016, ora 19:54

Poli Timisoara a remizat cu CFR Cluj, scor 2-2, in etapa cu numarul 2 din play-outul sezonului 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Ovidiu Popescu in minutul 10 si de Ianis Zicu, din penalti, in minutul 43. pentru gazde, respectiv Camora in minutul 91 si Petrucci in minutul 93.

Egalarea CFR-ului a fost dramatica, ambele goluri venind in prelungiri, minutele 91 si 93.

De remarcat ca Poli a avut un om in plus din minutul 58, cand Andrei Muresan a fost eliminat de la CFR, pentru cumul de cartonase galbene.

CFR ramane pe 3 cu 18 puncte, iar Timisoara are 15 puncte, dupa 2 egaluri la rand, fiind pe 5.

ACS Poli: Strauss - Belu, Torres, Scutaru, D. Popescu - Melinte, Llorente - O. Popescu, Hernandez, Zicu - Elek.

Rezerve: Smaranda, Bocsan, Suarez, Doman, Jenkins, Henrique, Pisas.

CFR Cluj: T. Marc - Coelho, A. Muresan, L. Goian, Camora - Gomelt, Petrucci, Ruiz - Jakolis, Cristian Lopez, Paun.

Rezerve: Vatca, Tanc, Larie, Nascimento, Negrut, Nouvier, Bud.

Arbitru: Cristi Balaj.