Liga 1: CFR Cluj nu a reusit sa profite de pasul gresit facut de FCSB

Duminica, 15 Octombrie 2017, ora 22:45
6958 citiri

CFR Cluj si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 0-0 in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 14, prima din cadrul returului.

A fost un meci fara valente ofensive deosebite, cu doar putine ocazii de poarta. Djokovici a reluat usor alaturi de poarta in minutul 21, pentru CFR, iar Popa in minutul 29 l-a intins serios pe Arlauskis, reluand sub bara.

In minutul 68, Vinicius a reluat putin peste transversala lui Cobrea.

Botosaniul a cerut un penalti pe final de joc, dupa o cadere a lui Morutan in careu, in minutul 74, dar arbitrul Kovacs nu a acordat nimic.

Un egal am spune echitabil, nici in tur ceferistii nereusind sa castige cu Botosani, scorul fiind tot egal, 1-1.

Trupa lui Dan Petrescu nu reuseste sa se distanteze de FCSB (care a remizat si ea vineri, 0-0 la Voluntari) si CSU Craiova, avand acum 33 de puncte, 4 peste stelisti si olteni.

Botosani este pe locul 5 cu 24 de puncte, la egalitate cu Astra.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Hoban, Culio - Deac, Djokovic, Nistor - Vera.

Rezerve: Duka, Omrani, Rua, Muresan, Peteleu, M. Coman, Paun.

FC Botosani: Cobrea - Ungurusan, Burca, Plamada, Musat - Tincu, Bordeianu - Serediuc, Morutan, Bus - D. Popa.

Rezerve: Pap, Cucu, Tarnovan, Rodriguez, Tarsa, Oaida.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#CFR Cluj Botosani remiza, #meci egal CFR Botosani, #rezultate egalitate CFR Botosani , #stiri Liga I