Liga 1: CFR Cluj nu castiga la Iasi si nu poate profita de pasul gresit al lui FCSB

Duminica, 22 Aprilie 2018, ora 22:49
5251 citiri

CFR Cluj a remizat doar la Poli Iasi in ultima partida a zilei de duminica in Liga 1, scor 1-1, clujenii nereusind sa profite de pasul gresit facut de FCSB sambata seara si sa egaleze astfel la puncte formatia bucuresteana.

Golurile au fost marcate de Tucudean in minutul 37 si de Andrei Cristea in minutul 66, din penalti.

Fostul atacant stelist a marcat simplu cu capul din cativa metri, ajungand la cota 14 goluri in campionat si fiind acum la egalitate cu Eddy Gnohere de la FCSB.

Egalarea ieseana a venit dupa un penalti indelung contestat de oaspeti, dupa un contact intre Sin si Bordeianu.

Finalul a fost unul trait intens de CFR, care a atacat mult si a incercat in disperate randuri sa marcheze golul victoriei. Dan Petrescu a intrat pe teren la finalul partidei si a protestat si el vehement arbitrajul lui Hategan, arbitru care in minutul 50 s-a accidentat la mana si a avut nevoie de ingrijiri medicale.

Dupa aceasta runda, raman in continuare doua puncte intre FCSB si CFR Cluj, care vor juca meciul direct saptamana viitoare, pe Arena Nationala, meci care cel mai probabil va decide acest campionat.

Pentru Poli Iasi este primul punct obtinut in acest play-off. Sa mai remarcam ca Poli Iasi a lovit si bara in debutul partidei, dupa o lovitura de cap a lui Frasinescu.

Poli Iasi: Rusu - Sin, Mihalache, Frasinescu, Pantiru - Zaharia, Cioinac, Qaka, Platini - Jo, Cristea.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Hoban, Bordeianu - Deac, Tucudean, Omrani.

Arbitru: Ovidiu Hategan.

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...