Liga 1: Craiova si Astra, remiza pe o caldura sufocanta

Duminica, 06 August 2017, ora 20:32
2327 citiri

CSU Craiova si Astra Giurgiu au remizat la Severin, pe o caldura infernala, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, scor 1-1, in etapa cu numarul 4 a sezonului competitional 2017/2018.

Golurile au fost marcate de Mitrita, respectiv Balaure, ultimul punctand pentru oaspetii condusi de Edi Iordanescu.

Astra a inceput mai bine partida si a marcat in minutul 9, prin Balaure, care a profitat de o centrare sutata de pe flancul stang.

Craiova a primit o dura lovitura in minutul 23, cand Baluta s-a accidentat la coapsa si nu a mai putut sa continuie partida, fiind inlocuit cu Mitrita. O schimbare norocasa, caci jucatorul care apartine acum de Pescara a marcat golul egalizator in minutul 51.

Mitrita a marcat un gol frumos de la marginea careului, la coltul lung, fara sperante pentru Iliev.

In clasament, Astra urca pe 3 cu 7 puncte, ca si FCSB, in timp ce CSU Craiova ocupa locul 6, cu 6 puncte la activ.

CSU Craiova: Mitrovic - Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag - Barbut, Zlatinski, Screciu, Bancu - Baluta, M. Roman.

Astra: Iliev - Butean, Bejan, Erico, Al. Stan - Dandea - Balaure, Moise, Marquinhos, Nicoara - Chipirliu.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc pe cuvântul meu în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Craiova Astra egal cronica Liga 1, #Liga 1 Craiova doar egal cu, #Craiova Astra remiza pe caldura Liga , #stiri Liga I