Liga 1: Craiova si Dinamo, egal tensionat in Banie

Duminica, 19 Aprilie 2015, ora 19:30
3706 citiri

CSU Craiova si Dinamo au terminat la egalitate, scor 0-0 in prima partida de duminica a zilei in Liga 1, etapa cu numarul 27, stagiunea 2014/2015.

Partida a inceput cu un incident serios, in minutul 4 portarul Marc fiind lovit cu o petarda din tribune, fanii olteni fiind extrem de turbulenti la debutul jocului.

Jocul a fost intrerupt circa 5 minute, pana ce spiritele s-au mai calmat, iar Marc a primit ingrijiri medicale.

Cea mai mare ocazie din prima parte i-a apartinut lui Nuno Rocha, care din cativa metri nu a putut relua decisiv, pentru 1-0.

In partea secunda, remarcam eliminarea lui Filip in minutul 77, dar Craiova nu a putut profita de superioritatea numerica de pe teren.

Rotariu putea sa marcheze in minutul 89 dupa un sut foarte bun de la distanta, dar totul s-a incheiat la 0-0.

In clasament, Craiova vine la un punct de Petrolul, pe 4, cu 46 de puncte, iar Dinamo egaleaza Botosaniul pe 7, cu 40 de puncte.

CS U Craiova: Balgradean - Dumitras, Acka, Izvoranu, Vatajelu - Herghelegiu, Mateiu, Brandan, Tirnacop - Bawab, Rocha.

Rezerve: Straton - Carlos Silveira, M. Cristea, Frasinescu, Baluta, Curelea, A. Ivan.

Antrenor: Sorin Cartu.

FC Dinamo Bucuresti: T. Marc - Barboianu, A. Marc, Bunoza, S. Filip - Elhamed, N. Grigore - Gavrila, M. Cristescu, V. Lazar - Bilinski.

Rezerve: Naumovski - Nedelcearu, Boubacar, D. Rotariu, Alexe, Grozav, Niculae.

Antrenor: Flavius Stoican.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#craiova dinamo egal, #cronica liga I craiova dinamo, #egal tensionat craiova dinamo , #stiri Liga I