Liga 1: CSMS Iasi si Poli Timisoara, remiza cu goluri in ultimul sfert de ora

Sambata, 20 Februarie 2016, ora 19:54
2481 citiri

CSMS Iasi si Poli Timisoara au terminat la egalitate, scor 1-1 in primul joc de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 25 a sezonului regulat 2015/2016.

Golurile au fost marcate, ambele, in ultimul sfert de ora.

Andrei Cristea a punctat primul sau gol de la revenire, in minutul 76, pentru ca 2 minute mai tarziu, Ovidiu Popescu sa egaleze pentru Poli.

1-1 a fost si scorul final, iar CSMS urca pe loc de play-off, 6, cu un punct peste ASA Targu Mures.

Poli ramane pe 11, cu 22 de puncte.

CSMS Iasi: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Ciuca, Tiganasu - Nuno Viveiros, V. Gheorghe, Enescu, Bole - Bolubovici, A. Cristea.

ACS Poli Timisoara: Strauss - Belu Iordache, Scutaru, Melinte, D. Popescu - Llorente, Torres, Hernandez, Zicu - M. Popescu, Barbut.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#cronica Iasi Timisoara Liga 1, #Iasi Timisoara remiza Liga 1, #Iasi Timisoara meci etapa 25 , #stiri Liga I