Liga 1: Cuplul Budescu - Alibec aduce victoria Astrei in deplasarea de la Botosani

Duminica, 27 Octombrie 2019, ora 19:25
4033 citiri

Astra Giurgiu a castigat in deplasarea de la FC Botosani, scor 2-1, in al doilea meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 14 a sezonului competitional 2019/2020.

Un meci decis de cuplul fost stelist Budescu - Alibec, in acest prim meci pentru ambele echipe in returul sezonului regular.

Budescu a marcat in minutul 51 din pasa lui Alibec in careul mic, iar in minutul 69, Denis Alibec a marcat din pasa lui Valentin Gheorghe un gol frumos.

Reusita lui Askovski din minutul 83 pentru Botosani nu a mai putut schimba rezultatul final.

Astra lui Bogdan Andone vine astfel pe locul 5 si o depaseste pe FCSB, avand 22 de puncte, unul mai mult decat fosta grupare a lui Andone.

Botosani ramane pe 7, in afara locurilor de play-off, cu doar 19 puncte.

In tur, rezultatul a fost egal intre cele doua formatii, 2-2.

FC Botosani: Pap - Harut, Miron, Moescu, Tiganasu - Papa, J. Rodriguez - Roman, Cascini, Keyta - Ofosu; Rezerve: Hankic, Mendoza, Ebenhofer, Ongenda, Cimpanu, Ashkovski, Andronic.

Astra: Lazar - Bruno, Dima, Graovac, Radunovic - Radut, Simion, Crepulja - V. Gheorghe, Alibec, Budescu; Rezerve: Kitanov, Dandea, Tounkara, Stahl, Ajayi, Fl. Matei, Biceanu.

Arbitru: S.Coltescu.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Botosani Astra cronica meci Liga 1, #cuplul Budescu Alibec victorie Astra la , #stiri Liga I