Liga 1: Dunarea egaleaza Hermannstadt in prelungiri, in derbiul noilor promovate

Duminica, 05 August 2018, ora 19:52
3141 citiri

AFC Hermannstadt nu a reusit sa produca surpriza si a fost egalata in minutul 91 de fosta sa colega de Liga 2, Dunarea Calarasi, in derbiul noilor-promovate din Romania, scor 1-1, in etapa cu numarul 3 din Liga 1, sezonul competitional 2018/2019.

Singurul gol al Sibiului a fost reusit de Blanaru in minutul 24, care a reluat fabulos cu calcaiul din plin careu, dupa o lovitura libera batuta de Dalbea, de pe flancul drept.

Cand putini se mai asteptau, Calarasiul a reusit egalarea, in minutul 91, Dobrosavlevici reluand cu capul perfect la coltul scurt dupa o lovitura libera batuta de Kanda.

A fost ultima faza periculoasa a jocului, iar Dunarea ramane acum neinvinsa, avand 5 puncte, la egalitate cu FC Botosani, CFR si Astra.

Cei de la Sibiu au 4 puncte si sunt pe locul 8.

Hermannstadt: Cabuz - A. Coman, Stoica, Dandea, Tatar - Dalbea, Antonov - Petrescu, Chalkiadakis, Nkololo - Blanaru.

Dunarea: Starton - Gligorov, Dobrosavlevici, B. Sandru, Mendy - Puscas, S. Cucu - Babei, Honciu, V. Munteanu - Ndiaye.

Arbitru: I.Dima.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#egal intre Hermannstadt si Calarsi, #Calarasi egalare la ultima faza Sibiu, #Liga 1 cronica meci Sibiu Calarasi , #stiri Liga I