Liga 1: Dunarea Calarasi intoarce partida cu Concordia si castiga in minutul 94

de Dan Alexandru
Duminica, 10 Februarie 2019, ora 13:58

Dunarea Calarasi a castigat partida disputata pe teren propriu cu Concordia Chiajna, scor 2-1 in primul joc al zilei din Liga 1, in etapa cu numarul 23 din sezonul competitional 2018/2019.

Ammari a decis aceasta partida cu un gol splendid marcat aproape la ultima faza a jocului, in minutul 94.

Golurile au fost marcate de Guessan din penalti in minutul 26, iar zece minute mai tarziu a egalat Honciu pentru gazde, dupa o iesire total neinspirata la un corner a portarului Greab.

Najib Ammari a decis jocul in minutul 94 cu un gol marcat de la circa 30 de metri, un voleu splendid de la distanta, jucatorul algerian marcand al doilea sau gol in acest sezon pentru Dunarea.

Trupa lui Dan Alexa este pe locul 12 in Liga 1, cu 21 de puncte, la mare distanta de urmatoarea clasata, Poli Iasi, care are 28 de puncte.

Pentru Concordia aceasta este a 8-a infrangere la rand intr-un meci oficial.

Dunarea: Calancea - Vladoiu, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Honciu, Bourceanu, Souda, Keyta - Ammari, Mediop.

Concordia: Greab - J.Meira, Albu, Marc, Fota - Gradinaru, Cadamuro, Gorobsov - Guessan, Mazarache, Alexe.