Liga 1: Egal in Banie, intre Craiova si ASA Targu Mures

de Dan Alexandru
Duminica, 08 Noiembrie 2015, ora 16:00

CSU Craiova si ASA Targu Mures au terminat la egalitate, scor 1-1 in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 17 a stagiunii 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Costa, un autogol in minutul 35 pentru olteni, respectiv Jazvic pentru ASA, in minutul 13.

Un egal care mentine cele doua trupe una langa alta in clasament, ASA pe 6 cu 26 de puncte, CSU pe 7 cu 23 de puncte.

Universitatea: Balgradean - Dumitras, Popov, Kay, Vatajelu - Nuno Rocha, Zlatinki, Mateiu, Bancu - Bawab, Curelea. Rezerve: Straton, Achim, Ferfelea, Mazarache, Iliev, Madson, Baluta.
Antrenor: Emil Sandoi.

ASA Targu Mures: Stancioiu - Velayos, Bejan, Balaur, Golanski - Ndoye, Brandan - Kortzorg Romario, Voiculet, Jazvic - Ramiro Costa. Rezerve: Viciu, Borza, Dedov, Hanca, Pedro Louis, Axente, Sbarcea.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Ovidiu Hategan.