Liga 1: Egal in derbiul ceferist

Sambata, 29 Noiembrie 2014, ora 22:30
2772 citiri

Rapid Bucuresti si CFR Cluj au incheiat la egalitate, scor 0-0, in ultima partida a zilei de sambata in Liga I, etapa cu numarul 16, sezonul 2014/2015.

Chiar daca partida a fost fara goluri, ocaziile nu au lipsit, gazdele in special in prima repriza ratand destule ocazii la poarta lui Felgueiras.

Dupa pauza, CFR s-a descurcat mai bine, a atacat si a insistat mai mult in ofensiva, spre poarta lui Mircea Bornescu. Pe final, Tade in minutul 86, si mai ales Rada in minutul 91 au avut cele mai mari sanse, ultimul sutand direct in bara din lovitura libera, de la circa 21 de metri.

Egalul o mentine pe Rapid pe ultimul loc in Liga I, cu 11 puncte, in timp ce CFR se apropie la 4 puncte de Steaua, care joaca luni la Botosani.

Rapid: Bornescu - Tinc, D. Lung, Iacob, Mendy - E. Dica, Rui Miguel - Al. Coman, Pancu, L. Bus - Ciolacu. Antrenor: Marian Rada.

Rezerve: Draghia, Fl. Calin, M. Stoica, Mera, Balint, Rosu, N. Vasile.

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, I. Rada, Camora - Petrucci, Christian - Chanturia, Tade, Jazvici - Ivanovski. Antrenor: Francis Dican.

Rezerve: Vitca, Tiago Lopes, Muniru, Jakolis, Costea, Dore, C. Ene.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
#egal cfr rapid, #rapid cfr cluj egal liga I, #liga I egal romania cfr rapid , #stiri Liga I