Liga 1: Egal intre Astra si U Cluj, dupa un meci cu peripetii

Sambata, 22 Noiembrie 2014, ora 17:32
2378 citiri

Astra Giurgiu si Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a zilei de sambata din Liga I, etapa cu numarul 15, stagiunea 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Bukari pentru gazde, in minutul 56, respectiv Lemnaru pentru clujeni, in minutul 67.

Bukari marca dupa un sut periculos de la distanta al lui Budescu, mingea fiind respinsa gresit in fata de Panagopoulos, atacantul de culoare al Astrei marcand un gol lejer.

Lemnaru egala aproximativ zece mai minute mai tarziu printr-o lovitura de pedeapsa. Foarte interesant este ca cei de la U au mai avut un penalti, in minutul 74, ratat insa de Musat, care a tras in bara.

Pe final, U a avut si doi oameni in plus, dupa eliminarile lui Wiliam si Florescu, minutele 77 si 86, dar nu au putut profita.

S-a terminat 1-1, iar Astra ramane pe 4 in Liga I, cu 26 de puncte, in timp ce clujenii au 14 puncte si sunt pe locul 13.

Astra: Lung Jr. - Pliatsikas, Yousseff, Oros, Morais - Florescu, Laban - Enache, Budescu, De Amorim - Bukari.

Antrenor: Oleg Protasov.

U Cluj: Panagopoulos - Ciupe, Ninu, Skvorc, Musat - Stojanovic, Costin, Cristocea - Mengolo, Lemnaru, Gravenberch.

Antrenor: George Ogararu.

Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
#cronica astra u cluj, #astra u cluj egal liga I, #cronica astra u cluj etapa 15 , #stiri Liga I