Liga 1: FC Voluntari castiga in minutul 94 din penalti meciul cu Poli Timisoara

Duminica, 11 Martie 2018, ora 19:57
2430 citiri

FC Voluntari a invins Poli Timisoara in primul meci al zilei din Liga 1, scor 1-0, in meciul din etapa cu numarul 1 a play-out-ului sezonului competitional 2017/2018.

Nu a fost un meci extrem de spectaculos, cele doua echipe parand pana la final multumite cu cate un punct.

Straton si-a salvat echipa la lovitura de cap a lui Balan, aceasta fiind poate cea mai mare ocazie pe care oamenii lui Niculescu (antrenorul care azi a stat in tribune, fiind suspendat) au avut-o in 90 de minute.

Totusi, finalul a fost unul care a gasit-o pe FC Voluntari victorioasa, dupa ce a primit un penalti in minutul 94, Florin Cernat executand si marcand pentru 1-0.

Oliva l-a faultat pe Balan in interiorul careului, iar Adrian Comanescu a aratat fara sa stea pe ganduri punctul cu var.

Cu aceasta victorie, Voluntari vine pe 3 in clasament cu 17 puncte, la 4 puncte de liderul Botosani. Timisoara ramane pe 5 si are 14 puncte, doar 3 peste Sepsi Sfantu Gheorghe.

Voluntari: Minca - Pleasca, Balaur, Cazan, Bucurica - Lazar, Marinescu, Capatana, Benzar - Ivanovici, Voicu.

Timisoara: Straton - Straut, Artean, Melinte, Oliva - Harut, Vasvari, Munteanu, Enescu - Ciucur, Roman.

Arbitru: Adrian Comanescu.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Voluntari Timisoara cronica meci Liga 1, #Voluntari bate din penalti Timisoara, #Voluntari castiga minut 94 Timisoara , #stiri Liga I