Liga 1: Gaz Metan invinge la Voluntari si are un parcurs impecabil in play-out

de Dan Alexandru
Duminica, 14 Aprilie 2019, ora 19:57

Gaz Metan Medias s-a impus in prima partida a zilei din Liga 1, in deplasare la FC Voluntari, scor 2-1 in etapa cu numarul 5 a fazei de play-out a stagiunii competitionale 2018/2019.

In derbiul singurelor echipe neinvinse pana acum in play-out, Mediasul s-a impus pe final in Ilfov, dupa ce deschisese scorul rapid prin Caiado, in minutul 12, dupa pasa lui Rondon.

Gazdele au egalat prin reusita lui Alexandru Vlad in minutul 39, iar acelasi Rondon a adus victoria ardelenilor, dupa un sut simplu din cativa metri, cu doar 10 minute inainte de final.

Mediasul este lidera incontestabila in play-out, cu 5 victorii din 5 partide, avand 31 de puncte, trei peste locul 2 ocupat de Dinamo.

Voluntari: Vatca - I. Gheorghe, I. Balaur, Armas, Al. Vlad - Rauta, Capatana - G. Deac, Laidouni, Gadze - Tudorie.

Rezerve: Mitrev - Ricardinho, Russo, Hodorogea, Popadiuc, Ad. Balan, Parcalabu.
Antrenor: Cristiano Bergodi.

Gaz Metan: Plesca - C. Cretu, Larie, M. Constantin, Cikarski - Fofana, Coimbra - Mailat, Rondon, Caiado - Yazalde.
Rezerve: Batista - Ivanov, Ely Fernandes, P. Costea, Chamed, A. Pereira, Diallo.
Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: George Gaman.