Liga 1: Gaz Metan Medias castiga facil ultimul meci al sezonului

Duminica, 02 Iunie 2019, ora 22:58
2933 citiri

Gaz Metan Medias a invins Concordia Chiajna in ultimul meci al acestui sezon de Liga 1, scor 3-1, in etapa cu numarul 14 din play-out-ul stagiunii competitionale 2018/2019.

O victorie facila intr-un meci care nu mai conta pentru nimeni si care a interesat pe prea putina lume.

Golurile au fost marcate de Rondon o dubla, in minutele 2 si 6, plus Yazalde in minutul 36. De la Gaz Metan a ratat un penalti si Caiado, in minutul 30.

Pentru Concordia a marcat golul de onoare Gorobsov in minutul 45.

Mediasul antrenat de Edi Iordanescu termina pe primul loc acest play-out, cu 48 de puncte, 4 peste Botosani si 5 peste Dinamo, in timp ce Concordia a terminat pe ultimul loc si paraseste Liga 1, cu doar 19 puncte la activ..

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Micael, Larie, Busu - Ivanov, Aurelio - Olaru, Caiado, Ely Fernandes - Rondon.

Rezerve: Batista - Cikarski, Diallo, Fofana, Mailat, Pleasca, Yazalde.

Antrenor: Edward Iordanescu.

Chiajna: Rimniceanu - Gradinaru, Meira, Marc, Fota - Nivaldo, Ropotan, Gorobsov, Ivanovici - Iloki, Bawab.

Rezerve: Caparco - Barboianu, Cristescu, Guessan, Plaiu, A. Radu, Stanica.

Antrenor: Adrian Falub.

Arbitru: F.Mazilu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Gaz Metan bate Concordia ultim meci, #Gaz Metan succes ultima etapa de , #stiri Liga I