Liga 1: Gaz Metan Medias trece in deplasare de FC Botosani si e noua lidera

Duminica, 27 Iulie 2014, ora 19:08
2240 citiri

Ardelenii de la Gaz Metan Medias au castigat in deplasarea de la FC Botosani cu 3-0, in prima runda a noului sezon 2014/2015 de Liga I, dupa goluri semnate Todea, Tahar si Figliomeni.

Todea a marcat in minutul 2, Tahar in minutul 55 dupa un penalti si Figliomeni in minutul 88.

Gaz Metan a inceput in forta partida marcand dupa doar 120 de secunde, Todea reluand cu capul, dupa o centrare din lovitura libera.

In minutul 55, Tahar a punctat din penalti pentru 2-0, celor de la Botosani fiindu-le eliminat un jucator, este vorba despre Ngadeu-Ngadjui, pentru al doilea galben.

Jocul a devenit doar o formalitate pentru medieseni, care au mai punctat o data pe final, prin Figliomeni, un gol simplu, cu latul, dupa ce atacantul a scapat singur cu Lazar.

Gaz Metan Medias a devenit astfel noua lidera a Ligii I, avand un golaveraj mai bun ca Steaua si Astra, ambele castigand in prima etapa la o diferenta de doua goluri.

FC Botosani: Lazar - Homei, Oltean, Ngadeu, Acsinte - Ianc, Vasvari, Croitoru - Fulop, Hadnagy, Quenten.

Rezerve: Curileac, Batin, Danci, Ivanovici, Patache, Tincu, Tiron.

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Muth, Mujdragici, Szilagyi - Roberto, Todea, Tahar, Llullaku - Figliomeni - Buziuc.

Rezerve: Buchta, Avram, Buzean, L. Cristea, Djalo, Ilie, Tarnovan.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#gaz metan invinge fc botosani, #medias bate botosani liga I, #medias botosani cronica liga I , #stiri Liga I