Liga 1: Gaz Metan scapa printre degete victoria cu U Cluj

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 17:30
1906 citiri

Gaz Metan Medias si Universitatea Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, in primul meci al zilei de sambata din Liga I, etapa cu numarul 13, sezonul 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Llullaku pentru gazde, respectiv un autogol Cretu.

Llullaku a punctat in minutul 39, dupa un sut frumos la coltul lung, egalarea venind pentru oaspeti dupa un autogol marcat de Cretu, in minutul 84. Un autogol venit dupa ce Mengolo a sutat in bara, pentru ca mingea sa ricoseze in Cretu si sa intre in poarta, cu doar 6 minute inainte de final.

Pana la 1-1 insa, Martins a lovit bara transversala pentru clujeni.

Un egal care o mentine pe Gaz in primele 10 echipe din Liga I, cu 15 puncte, in timp ce U are 13 puncte si este pe locul 12.

Gaz Metan: Buchta - Cretu, Muth, Mujdragic, Buzean - Tahar, Todea - Llullaku, C. Petre, Curtean - Dan Roman.

Rezerve: Plesca, Cristea, Florin Dan, Roberto, Figliomeni, Szilagyi, Tirnovan. Antrenor: Cristi Dulca.

"U" Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Skvorc, Bambara - Cristocea, Raul Costin - Viveiros, Ceppelini, Gravenberch - Lemnaru.

Rezerve: Panagopoulus, Musat, Bucsa, Martins, Mengolo, Neag, Kovacs. Antrenor: George Ogararu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#gaz metan u cluj egal, #cronica gaz metan u cluj, #egal intre u cluj si gaz , #stiri Liga I