Liga 1: Gaz Metan trece de Clinceni si aduna prima victorie dupa trei esecuri la rand

Sambata, 05 Octombrie 2019, ora 16:29
2646 citiri

Gaz Metan Medias a dispus relativ facil acasa de Academica Clinceni, scor 2-1 in prima partida a zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 12 a sezonului competitional 2019/2020.

Golurile au fost marcate totusi in ultimele 20 de minute, Clinceni pana atunci reusind o aparare inversunata a unui 0-0 alb.

Bus si Cardoso au reusit insa desprinderea pe tabela a gazdelor in minutele 71 si 73, primul dupa o pasa a lui Romeo.

Autogolul lui Nelut Rosu dupa un corner in minutul 84 a mai adus putina sare si piper acestui meci, care pana la urma s-a terminat cu victoria scontata a Gazului, care avea o serie de trei infrangeri la rand.

Cei de la Clinceni ajung la doua infrangeri consecutive, dupa esecul cu FCSB de saptamana trecuta.

Medias este pe 4 in Liga 1 cu 21 de puncte, la egalitate cu Viitorul, in timp ce Clinceni ramane pe penultimul loc, 13, cu doar 9 puncte la activ.

Gaz Metan: Plesca - Pleasca, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, N. Rosu, Olaru - Ely Fernandes, S. Bus, Dumitru Cardoso.

Rezerve: Ricardo Batista, Romeo, Trif, R. Popa, Chamed, Draghici, Sanoh.

Clinceni: Miguel Santos - Achim, Rauta, Patriche, Pirvulescu - Cebotaru, Sut - Merloi, Buziuc, L. Bus - Vojtus.

Rezerve: Valceanu, Chatziterzoglou, Netzer, R. Ion, Nsiah, Dobrescu, Omar.

Arbitru: M.Barbu.

Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
Chirica susține că a fost trimis în judecată în momentul depunerii candidaturilor intenționat: ”Mă aştept şi la alte mişcări de acest fel”
Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a declarat vineri, pentru AGERPRES, că trimiterea sa în judecată de către procurorii DIICOT în dosarul "Veranda" nu este "o surpriză foarte mare",...
#Gaz Metan Medias victorie cu Clinceni, #Liga 1 Gaz Metan Medias victorie , #stiri Liga I