Liga 1: N'Doye, omul zilei in victoria lui Targu Mures cu Botosani

Duminica, 31 August 2014, ora 19:07
2367 citiri

ASA Targu Mures a trecut de FC Botosani cu 2-1 in primul meci al zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 6, sezonul 2014/2015.

Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate de Ousmane N'Doye, in minutele 36 si 85, in timp ce pentru moldavi a punctat Hadnagy, in minutul 79.

Primul gol a venit dupa o pasa excelenta a lui Zicu, care l-a pus pe N'Doye in situatie de 1 la 1 cu portarul oaspete, jucatorul senegalez neputand sa rateze ocazia.

Finalul de meci a fost unul fierbinte, incepand cu egalarea Botosaniului. O egalare care a venit cu 10 minute inainte de final prin Hadnagy, care a ramas singur cu Stancioiu si a inscris cu un sut plasat la coltul lung.

Golul victoriei a venit cu 5 minute inainte de final, acelasi N'Doye punctand acum cu capul, dupa o centrare excelenta de la Gorobsov.

O victorie care duce ASA pe 5 in Liga I, cu 11 puncte, la 4 puncte doar distanta de lidera Steaua. Botosani ramane pe 8, cu 9 puncte dupa 6 etape.

ASA Tg. Mures: Stancioiu - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - Hora, N'Doye (cpt), Muresan, Zicu - Martins, Goga.

Antrenor: Adrian Falub.

Rezerve: Viciu - Salageanu, Ammauri, Velayos, Gorobsov, Szekely, Voiculet.

FC Botosani: Curileac - Homei, Tincu, Ngadeu, Acsinte - Croitoru, Danci, Vasvari, Fulop - Batin, Martinus.

Antrenor: Leo Grozavu.

Rezerve: Lazar - Ngankan, Anghelina, Sg. Oltean, Svichi, Hadnagy, S. Ianc.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#asa targu mures bate botosani, #ndoye omul zilei targu mures botosani, #cronica liga I botosani targu mures , #stiri Liga I