Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Prima victorie a lui Oleg Protasov pe banca Astrei vine cu Ceahlaul

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 22:30
2626 citiri

Astra Giurgiu a invins pe Ceahlaul Piatra Neamt cu 2-1, in ultima partida de sambata a Ligii I, etapa cu numarul 13, stagiunea 2014/2015.

Golurile gazdelor au fost marcate de Budescu din penalti si Bukari, in timp ce oaspetii au punctat prin Pavel.

Budescu deschidea scorul din penalti in minutul 43, dar Pavel avea sa egaleze putin dupa pauza, in minutul 51, dupa o gafa impardonabila in defensiva a lui Yahaya, la o faza ce parea simpla la prima vedere.

Golul decisiv a venit pe final, in minutul 87, prin Bukari, care a sutat excelent de la 20 de metri.

Este prima victorie a lui Protasov pe banca Astrei, fostul antrenor al Stelei venind la Giurgiu pe 10 octombrie.

Pentru gazdele de sambata urmeaza jocul cu Celtic de joia viitoare, in grupele Europa League.

In clasament, Astra vine pe 4, cu 24 de puncte, la fel ca Petrolul, care are un meci in minus. Nemtenii raman pe 13, cu 13 puncte.

Astra: S. Lung jr. - Pliatsikas, Gaman, Yahaya - Laban, Takayuki - Enache, M. Cristescu, Joaozinho, De Amorim - Budescu. Antrenor: Oleg Protasov.

Rezerve: Arabatzis, Florescu, Ionita II, Rus, Bukari, Alibec.

Ceahlaul: Calancea - Dumitras, Marc, Ichim, Vaidas - Popadiuc, Tabacariu, Stefanescu, Onciu, Margina - Pavel. Antrenor: Florin Marin.

Rezerve: Jovic, Gorea, Mateciuc, Caruta, Tepes, Gheorghiu, Mandrusca.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#astra bate ceahlaul liga I, #cronica astra ceahalul liga I, #astra invinge ceahlaul pe final , #stiri Liga I