Liga 1: Remiza de mare spectacol intre Ceahlaul si FC Brasov

Duminica, 21 Septembrie 2014, ora 18:00
2363 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 2-2, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 8, sezonul 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Carjan si Stefanescu pentru gazde, respectiv Serginho si Ganea pentru ardeleni.

Brasovul a inceput perfect jocul, cu gol in minutul 8 prin Serginho. Marian Constantinescu l-a gasit perfect pe varful brasovean, care a marcat fara probleme. Chiar daca au avut si alte sanse de gol, brasovenii s-au vazut egalati pe final de prima parte.

Carjan a egalat in minutul 41, cand a reluat din 6 metri, la o faza la care oaspetii au cerut fault in atac.

La doar 10 minute de la reluare, nemtenii au facut 2-1. De Almeida a gresit grav si la acest gol, cum s-a intamplat si la primul, mingea ajungand la Stefanescu, jucator care nu l-a iertat apoi pe portarul Iacob.

Gazdele au dominat partea secunda, dar s-au vazut egalate in minutul 74, golul fiind adus de Liviu Ganea. Fostul atacant de la Dinamo si CFR Cluj a reluat perfect din 10 metri, un voleu care a muscat bara si a intrat in plasa.

2-2, dar la 4 minute de ultima reusita, Brasovul a ramas in 10 oameni, dupa ce Marian Constantinescu primea al doilea galben.

A fost ultimul mare eveniment al jocului, care s-a terminat egal, dupa o partida foarte spectaculoasa. In clasament, cele doua echipe sunt una langa alta, nemtenii fiind pe 9 cu 11 puncte, Brasov fiind un loc mai jos, pe 10, cu 9 puncte.

Ceahlaul: Calancea - Dumitras, Marc, Cazan, Slavickas - Achim, Clonin - Popadiuc, Chitosca, Stefanescu - Cirjan.

Brasov: Iacob - Straut, Leko, de Almeida, Barna - Madeira, Grigorie - Aganovic, Enceanu, Serginho - Constantinescu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#egal intre brasov si ceahlaul, #cronica fc brasov si ceahlaul, #ceahlaul fc brasov egal de mare , #stiri Liga I