Voluntari si Botosani remizeaza in singurul meci al zilei din Liga 1

Sambata, 29 Septembrie 2018, ora 21:09
4411 citiri

FC Voluntari si FC Botosani au remizat in singura partida a zilei de sambata din Liga 1, scor 1-1, in etapa cu numarul 10 a sezonului competitional 2018/2019.

Golurile au fost marcate de Laidouni din penalti in minutul 36 si Chitosca pentru moldoveni cu 10 minute inainte de final.

Ilfovenii au ratat si aceasta sansa si raman fara nicio victorie in acest sezon de Liga 1, avand 4 puncte in clasament.

Moldovenii fac 9 puncte si raman pe 12 in Liga 1, avand un start dezamagitor de sezon totusi.

Trebuie remarcat faptul ca gazdele au rezistat inca din minutul 51 in 10 oameni dupa eliminarea lui Malfleury, eliminat dupa 2 cartonase galbene primite.

Desfasurarea intalnirii:

Final de meci, 1-1 intre cele doua grupari.

Min.80: GOOOOOOOOL Botosani! 1-1, Chitosca egaleaza in ultimele 10 minute.

Min.62: Inca un cartonas galben, il vede Golofca, multi nervi aici la Voluntari.

Min.56: Ciucur intra la Voluntari in locul lui Deac.

Min.54: Prima schimbare si la Botosani, intra Ongenda in locul lui Chindris.

Min.51: Voluntari ramane in 10 oameni, dupa ce Malfleury primeste al doilea galben.

Min.46: Prima schimbare la Voluntari, intra Hodorogea in locul lui Balaur.

Incepe partea secunda!

Pauza, 1-0 pentru Voluntari!

Min.45: Papa vede un galben la doar 3 minute de la intrarea pe teren.

Min.44: Galben si Laidouni.

Min.42: Prima schimbare la Botosani, intra Papa in locul lui Fabbrini.

Min.38: Malfleury vede si el cartonasul galben.

Min.36: GOOOL marcat de Laidouni, este 1-0 pentru FC Voluntari!

Min.35: Penalti pentru Voluntari, fault facut de Patache, care ia si un galben.

Min.29: Bucurica vede si el galben, din tabara gazdelor.

Min.26: Chindris vede primul galben al partidei.

Incepe partida!

FC Voluntari: Vatca - Ricardinho, Zgrablic, Balaur, Bucurica - Laidouni, Rauta - Deac, Belahmeur, Gheorghe - Malfleury.

Antrenor: Dinu Todoran.

FC Botosani: Pap - Patache, Burca, Miron, Chitosca - Chindris - Oaida, Rodriguez - Golofca, Roman, Fabrinni.

Antrenor: Costel Enache.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Cele doua se intalnesc din nou, la cateva zile dupa duelul din Cupa Romaniei, cand gazdele de la Voluntari au triumfat cu 2-1.

Botosani e pe 12 in Liga 1 cu 8 puncte, iar ilfovenii sunt lanterna rosie a Romaniei cu doar 3 puncte, fara nicio victorie in acest sezon.

Partida va fi televizata pe DigiSport, TelekomSport si LookTV.

Pana acum, in aceasta runda a mai avut loc un singur meci, vineri seara, Dinamo - Sepsi 0-0.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Voluntari Botosani LIVE text, #Liga 1 live singur meci ziua, #cronica Liga 1 Voluntari Botosani , #stiri Liga I