Liga 1: Surpriza in Banie, Voluntariul castiga in deplasare

Duminica, 13 Decembrie 2015, ora 15:53
2454 citiri

FC Voluntari a realizat o mare surpriza si a castigat in deplasare la CSU Craiova, scor 2-1, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 22, din cadrul stagiunii 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Balan, minutul 22, plus Daniel Pancu, ultimul din penalti, in minutul 79. Craiova a redus din handicap in prelungiri, gol Bancu in minutul 94.

O mare surpriza in etapa curenta de Liga 1, daca ne uitam pe statistici si vedem ca Voluntariul nu mai castigase din 24 octombrie, pe atunci 1-0 cu Petrolul.

Este asadar a doua victorie de la venirea lui Multescu pe banca (a doua victorie si per total pentru oaspeti, care bifeaza si primul succes din deplasare in sezon).

Craiova e la al patrulea meci la rand fara victorie si la a doua infrangere la rand, dupa tot un 0-2, etapa trecuta, cu Steaua.

15 puncte acumuleaza Voluntari, care ramane totusi pe penultimul loc in Liga 1, iar Craiova ramane pe 8 cu 27 de puncte, sansele de calificare in play-off fiind din ce in ce mai mici.

CSU Craiova: Balgradean - S. Achim, Kay, Iliev, Vatajelu - Zlatinski, Mateiu - A. Ivan,Nuno Rocha, Bancu - Herghelegiu.

FC Voluntari: Balauru - L. Rus, S. Radoi, Novakovici, Briceag - Novac, Maftei - Valceanu, H. Kone, Goossens - A. Balan.

Arbitru: G.Radulescu.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#Voluntari castiga la Craiova, #cronica de meci Voluntari Craiova, #surpriza Liga I Voluntari victorie , #stiri Liga I