Liga 1: Timisoara castiga in deplasare la Medias si urca pe loc de play-off

Sambata, 19 August 2017, ora 20:23
2411 citiri

Poli Timisoara a castigat in deplasarea de la Gaz Metan Medias, scor 2-0, in prima partida a zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 7 din sezonul competitional 2017/2018.

Ambele goluri ale jocului au fost marcate de Gabriel Vasvari, in minutele 18 si 25.

Fostul jucator de la Botosani a fost si eliminat in minutul 47, pentru cumul de cartonase galbene.

Chiar daca Gazul a evoluat o repriza intreaga cu om in plus, nu a putut pune probleme defensivei oaspete.

Poli are parte de a treia victorie in sezon si are 10 puncte, urcand acum pe locul 6 in Liga 1.

Gaz Metan ramane pe locul 12 cu doar 4 puncte la activ.

Gaz Metan: Pleasca - Voicu, Khubutia, Perendija, Busu - Danci, Mitic - Buziuc, Tircoveanu, Curtean - Olaru.

ACS Poli: Curileac - V. Cretu, Melinte, Cinu, Tiganasu - Vasvari, Artean - Ciucur, Birnoi, A. Munteanu - O. Draghici.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#Timisoara castiga lejer Gaz Metan, #cronica meci Gaz Metan Timisoara, #Vasvari aduce victoria Timisoarei Medias , #stiri Liga I