Liga 1: Victorie dramatica pentru Gaz Metan, in deplasarea de la Sepsi

Duminica, 07 Octombrie 2018, ora 19:55
3060 citiri

Gaz Metan Medias a dispus in extremis in deplasare de Sepsi Sfantu Gheorghe, scor 2-1, in a doua partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 11 a sezonului competitional 2018/2019.

Golurile au fost semnate de Hamed pentru gazde, respectiv Cristea si Caiado pentru medieseni, ultimul aducand victoria in minutul 89, dramatic asadar.

Cei de la Sepsi au fost cei care au spart gheata in acest meci din Ardeal, cu golul semnat de Hamed in minutul 31, ulterior unei pase venite de la Mensah.

Doar sapte minute au condus pe tabela covasnenii, caci Mediasul a egalat in minutul 38, prin Cristea, care a reluat frumos cu capul dupa o lovitura libera bine executata de Caiado.

Acelasi Caiado care se poate lauda cu pasa de gol de la prima reusita, a dat lovitura la Sf.Gheorghe in minutul 89, cu golul care a adus mediesenilor cele 3 puncte, dupa un contraatac scoala, mingea a ajuns de pe flancul drept, centrata de Yazalde in plin careu, iar Caiado a lovit cu sange rece.

Este primul esec dupa 6 meciuri consecutive pentru Sepsi, in timp ce Gazul se poate lauda deja cu 3 victorii la rand.

In clasament, Medias urca pe 3 cu 20 de puncte, in timp ce Sepsi ramane pe 7 cu 16 lungimi.

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Vasvari - tandia, Fulop, Hamed - Simonovski.

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Cristea, M.Constantin, Trif - Aurelio, Fofana - Lopes, Olaru, Caiado - Fortes.

Arbitru: Radu Petrescu.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#cronica meci Gaz Metan Sepsi, #Gaz Metan da lovitura dramatic la, #Liga 1 Medias bate in deplasare , #stiri Liga I