Sport pe Bune: Tenisul românesc la ora adevărului. Cu Gabriel Moraru director FRTenis

Liga 1: Victorie facila pentru Craiova, in deplasarea de la Iasi

Duminica, 09 Noiembrie 2014, ora 17:30
2601 citiri

CSU Craiova a invins pe CSMS Iasi cu scorul de 3-1 in prima partida a zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 14, sezonul 2014/2015.

Cele trei goluri ale oltenilor au fost marcate de Nuno Rocha, in minutele 3 si 33 si de Tarnacop, in minutul 78. Pentru ieseni a punctat Bole, in minutul 83.

Rocha a punctat la Iasi in chiar minutul 3 primul saul gol, dupa ce a reluat cu capul fara sperante pentru portarul iesean. Golul de 2-0 a venit tot prin Rocha, care a reluat in poarta printr-un sut surprinzator din afara careului.

Oltenii au continuat sa faca spectacol si dupa pauza, Tarnacop punctand in minutul 78 pentru 3-0.

Golul de onoare al iesenilor a venit prin Bole, in minutul 83, cu un un sut sec din interiorul careului.

In clasament, Craiova sta foarte bine, urcand pe 7 cu 22 de puncte la activ. Gazdele de la Iasi sunt pe locul 16, cu 9 puncte.

Iasi: Caparco - Voicu, Munteanu, Plamada, Badic - Cretu, Olah - Bosoi, Bole, Ciucur - Dobre;

Rezerve: Grahovac - Dima, Visa, Tiganasu, Crenganis, Novac;

Antrenor: Nicolo Napoli;

Craiova: Balgradean - Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu - Mateiu, Madson - Baluta, Bawab, Tarnacop - Nuno Rocha;

Rezerve: Brac - Velcovici, Curelea, Ferfelea, Ivan, Carstea, Avramia;

Antrenori: Sorin Cartu, Emil Sandoi.

Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
Ciolacu susține că există bani pentru toate creșterile salariale, în anul celor două majorări de pensii: "Câteodată mă ia şi pe mine ameţeala" VIDEO
După publicarea unui memorandum care subliniază mai multe lipsuri pentru plata salariilor în acest an, premierul Marcel Ciolacu a negat că ar fi vreo problemă și a ținut să dea asigurări...
#craiova bate pe iasi, #iasi craiova cronica liga I, #liga I cronica etapa 14 iasi , #stiri Liga I