Liga 1: Viitorul bifeaza a doua victorie din sezon. Super gol marcat de pustiul Dragus

Sambata, 18 August 2018, ora 22:57
3920 citiri

Viitorul Constanta a invins Gaz Metan Medias in ultimul meci al zilei de sambata din Liga 1, scor 2-0, in etapa cu numarul 5 a sezonului competitional 2018/2019.

Golurile au fost marcate de Dragus in minutul 30 si de Vali Cretu un autogol in minutul 86.

Dragus si-a marit salba de goluri din acest debut de sezon fulminant cu o noua executie splendida, sut sub bara, reluare din plin careu, din semifoarfeca, fara sperante pentru portarul gazarilor. Executia o puteti urmari VIDEO chiar aici.

Fiul fostului jucator de la FC Arges are doar 19 ani, a marcat 6 goluri in 8 meciuri jucate in acest sezon si are o cota de piata in acest moment de 200.000 de euro.

Al doilea gol a venit pe final de meci, un autogol al lui Vali Cretu.

In minutul 56, Viitorul a ramas in 10 oameni, dupa ce Mladen a primit al doilea galben.

Cu acest succes, Viitorul urca pe 4 in Liga 1 cu 7 puncte, la egalitate cu Gazul insa, dar si cu alte 4 formatii.

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Tiru, Ghita, De Nooijer - Ciobanu, T. Baluta, Vina - I. Hagi (C), Dragus, Matan.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Diallo, M. Constantin (C), Busu - Cristea, Fofana - Olaru, Chamed, Ely Fernandes - Carlos Fortes.

Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: A.Cojocaru.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#Viitorul Gaz Metan cronica Liga 1, #Viitorul a doua victorie din sezon, #super gol Dragus Liga 1 Viitorul , #stiri Liga I