Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Viitorul, la prima victorie in 2016, in deplasare la Petrolul

Duminica, 21 Februarie 2016, ora 20:00
2595 citiri

Viitorul Constanta a trecut de Petrolul Ploiesti cu 2-1 in deplasare, in primul meci de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 25 a sezonului regulat 2015/2016.

Cele trei goluri s-au marcat intr-un rastimp de 6 minute, intre minutele 59 si 65.

Pablo de Lucas si Cristi Ganea au facut 2-0 pentru Viitorul, minutele 59 si 61, pentru ca 4 minute mai tarziu Paolucci sa reduca din handicap, din penalti.

2-1 a ramas si scorul final, iar Viitorul face 46 de puncte, venind la un punct de Dinamo, pe 3.

Petrolul ramane ultima in Romania cu doar 8 puncte, sansele pentru evitarea retrogradarii devenind din ce in ce mai mici.

Petrolul: Cobrea - Miselaricu, Prestia, Benga, Pulhac - Guerreiro - Gavrila, Bucsa, Zoubir, Pacar - Paolucci.

Viitorul: Pecanha - Benzar, Goulon, Ganea, Boli - R. Marin, Nedelcu, De Lucas - Cernat, Rusu, Chitu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Petrolul Viitorul cronica meci, #Viitorul bate la Petrolul, #Viitorul victorie prima 2016 , #stiri Liga I