Liga 1: Viitorul pierde in fata unei nou-promovate

de Dan Alexandru
Duminica, 07 August 2016, ora 20:30

Viitorul Constanta a pierdut in fata celor de la Gaz Metan Medias, scor 2-1, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 3 a sezonului 2016/2017.

Golurile au fost marcate de Munteanu si Llullaku pentru gazde, respectiv Tiru pentru baietii lui Hagi.

Munteanu a deschis scorul in minutul 17, pentru ca fundasul Tira sa egaleze cu 15 minute inainte de final.

Golul decisiv a fost punctat de albanezul Llullaku, in minutul 85.

Aceasta este a doua victorie din sezon pentru Gaz, care a trecut la debut de ASA Targu Mures. Viitorul ramane cu 3 puncte, obtinute dupa victoria din prima etapa cu Voluntari, 1-0.

Gaz Metan: Plesca - Cretu (C. Petre 77), Trtovac, Susnjar, Buzean - Zaharia, Cristea - Al. Munteanu, Eric (Romeo 71), Llullaku - Axente (Buziuc 74).

Viitorul: Buzbuchi - Brandan (Iancu 46), Taru, Carp - Benzar, R. Marin, Nedelcu, Dumitrescu (Nimely 63) - Purece (D. Lopez 71), Chitu, Fl. Tanase.