Liga 1: Viitorul si Sepsi, egal dramatic cu multi nervi

Duminica, 04 August 2019, ora 22:57
6670 citiri

Viitorul Constanta a remizat cu cei de la Sepsi OSK in ultimul meci al zilei de duminica in Liga 1, scor 2-2, in etapa cu numarul 4 a sezonului competitional 2019/2020.

A fost un meci greu pentru Viitorul lui Hagi, echipa care venea obosita dupa meciul cu Gent din Europa League, iar asta s-a vazut in prima repriza, una controlata in cea mai mare parte de Sepsi.

O echipa care a si marcat prin Carnat, in minutul 37, iar rezultatul la pauza avea sa fie 1-0, meritat am spune, pentru alb-rosii.

Viitorul a reusit insa revenirea rapida dupa pauza, cam cum a procedat Hermannstadt in primul meci al zilei cu Craiova, cu doua goluri in minutele 50 si 53.

Aici, Viitorul a marcat in minutele 47 si 52, prin Ciobanu si Eric, ultimul marcand din penalti.

Totul parea ca se duce spre o victorie destul de simpla a oaspetilor, care puteau fi singura formatie cu 4 victorii din 4 meciuri, dar egalarea a venit in ultimul minut, prin Buena, minutul 92, gol cu capul dupa o faza la care si portarul Cabuz a gresit.

Gica Hagi a protestat masiv, a cerut fault in atac, Lazlo Csaba s-a enervat si el si a fost eliminat de arbitrul Fesnic, dar rezultatul final pe tabela a ramas acesta, 2-2.

Viitorul e totusi lidera cu 10 puncte, ca si CFR Cluj, in timp ce Sepsi e pe locul 8, cu 4 puncte, dupa 4 egaluri.

Sepsi: Fejer - Dimitrov, Barisic, Tincu, Stefan - Vasvari - Velev, Flores, Andrezly, M. Stefanescu - Carnat.

Viitorul: Cabuz - Boboc, Tiru, Ghita, De Nooijer - Artean, Ciobanu, Filip - Eric - Calcan, Pitu.

Arbitru: H.Fesnic.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Viitorul si Sepsi egal cu multi, #Viitorul Sepsi cronica Liga 1, #Liga 1 Viitorul egal in ultima , #stiri Liga I