Liga 1: Voluntari si Poli Iasi, egal plictisitor, fara goluri

Duminica, 05 Mai 2019, ora 16:58
2370 citiri

FC Voluntari si Politehnica Iasi au terminat la egalitate in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 8 a fazei de play-out a stagiunii competitionale 2018/2019.

A fost un 0-0 lipsit de mari incidente si de faze de gol, mai ales in partea secunda, cand partida a fost cu adevarat una plictisitoare.

E drept ca in minutul 83, Deac, scapat spre poarta lui Rusu, a sutat violent in transversala.

Un egal care nu le ajuta practic foarte mult pe cele doua, Iasiul ramane pe 10 cu 25 de puncte, in timp ce ilfovenii sunt cu un loc mai jos, 11, cu 23 de lungimi, 2 peste locul de baraj ocupat acum de Dunarea Calarasi.

Impresia generala a partidei a fost totusi ca Voluntari merita victoria, dupa cele cateva ratari pe care le-a avut, amintim aici Tudorie in minutul 15 sau Gadze cu o lovitura de cap in minutul 72.

In ultimul meci direct dintre cele doua, Voluntari invingea acasa la Poli Iasi cu 2-0.

FC Voluntari: Mitrev - I. Gheorghe, Balaur, Russo, A. Vlad - Capatina, Signorelli, Rauta - Popadiuc, Tudorie, Gadze.

Rezerve: Vatca - Hodorogea, Leasa, Pircalabu, G. Deac, Balan, C. Lazar.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Frasinescu, Chelaru, Sin - Qaka, Cioinac, Nascimento - Platini, Willy Semedo, Enoh.

Rezerve: Peralta - L. Rus, I. Cristea, Zaharia, Mihaescu, Sanoh, A. Burlacu.

Antrenor: Flavius Stoican.

Arbitru: Catalin Gaman.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Poli Iasi Voluntari egal plictisitor fara, #cronica Liga 1 Poli Iasi Voluntari, #Voluntari remiza alba cu Poli Iasi , #stiri Liga I