Liga I: Pandurii castiga degajat la Severin si urca pe locul secund

Duminica, 12 Mai 2013, ora 21:12
2422 citiri

Pandurii Targu Jiu au castigat meciul din deplasare, de la CS Severin, scor 3-1 in partida din cadrul etapei cu numarul 31 a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Anton, o dubla, in minutele 33 si 36, apoi de Ibeh, in repriza secunda, respectiv de Florin Costea, pentru Severin.

Paul Anton a fost eroul oasptilor in prima parte, cu dubla sa din ultimul sfert de ora. Primul gol a venit dupa o executie superba. Paul Anton a preluat si a sutat de la 25 de metri aproape de vinclul portii celor de la Severin. Imediat, acelasi Anton a reusit "dubla" dintr-un penalti obtinut de Nicoara.

Ibeh a inchis conturile imediat dupa pauza, in minutul 49. Florin Costea doar a marcat golul de onoare, in ultima jumatate de ora.

Severin a pierdut acasa dupa aproape 7 luni (27 oct 2012, Severin-CFR 1-3), interval in care inregistrase 5 victorii si 3 remize pe teren proriu.

Pandurii au reusit 5 victorii in ultimele 6 meciuri, singurul insucces fiind cu Steaua (0-2). Prin acest succes, au urcat pe locul 2, peste Petrolul, care azi au facut doar un egal cu Chiajna.

CS Severin

Panagopoulos - Dananae, D. Stoica, Asanovici, Tataru - Neacsa, Hasanovic, Vranjkovici, Olah - Fl. Costea, Thomas.

Rezerve: Hotoboc, Craciun, M. Roman II, Tole, Djalilov, Poiana, Balau.

Pandurii

Lazar - Rusu, Viera, Mamele, Al. Vlad - P. Anton, Radut, Nistor - Ibeh, Matulevicius, Nicoara.

Rezerve: Horvat, Ungurusan, Alexandru, C. Cristea, I. Rada II, Lemnaru, Voiculet.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#cronica meci liga I pandurii severin, #pandurii bat severin deplasare etapa 31, #liga I etapa 31 meci pandurii , #stiri Liga I