Liga I: Prima victorie a lui Razvan Lucescu la Petrolul vine cu Gaz Metan

Sambata, 12 Aprilie 2014, ora 21:00
2438 citiri

Petrolul Ploiesti a dispus de Gaz Metan Medias cu 2-0, in ultimul meci al zilei de sambata din Liga I, etapa cu numarul 27, sezonul 2013/2014.

Golurile partidei au fost marcate de Juan Albin, minutul 37 si de Sony Mustivar in minutul 59.

Partida a fost una controlata de gazde, care au reusit cate un gol in fiecare repriza, ratand si destule alte sanse de gol.

Sony Mustivar a fost eliminat imediat dupa ce a marcat, scotandu-si tricoul de bucurie si primind astfel al doilea galben.

Gaz Metan nu a putut profita de un om in plus in ultima jumatate de ora, Razvan Lucescu bifand asadar prima victorie pe banca de cand a venit la Petrolul.

Prahovenii sunt la 4 puncte de Astra, 52 fata de 56 de puncte.

Petrolul: Pecanha - Achim, Hoban, Manasse, Guilherme - W.Fernandez, Mustivar (cpt) - Albin, Teixeira, De Lucas - Camara.

Rezerve: Bornescu - Alcenat, Priso, Morar, Zicu, Gerson, Tamuz.

Antrenor: Razvan Lucescu.

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Trtovac, Frasinescu, Buzean - Tahar, Todea (cpt) - Al Munteanu, Fl. Dan, C. Petre - Robertson.

Rezerve: Greab - Muth, Mach, Llullaku, Avram, Bawab, Antic.

Antrenor: Cristi Dulca.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#petrolul bate gaz metan liga I, #liga I cronica etapa 27 petrolul, #petrol gaz metan cronica liga I, #prima victorie lucescu razvan petrolul , #stiri Liga I