Liga I: Victorie lejera a galatenilor cu Severin

Sambata, 13 Aprilie 2013, ora 19:05
2304 citiri

Otelul Galati a castigat cu 2-0 meciul cu CS Severin, care a contat pentru etapa cu numarul 26 a Ligii I, disputat sambata. Golurile victoriei au fost semnate de Stromajer si Astafei.

Partida nu a fost deloc una foarte grea pentru gazde, care oricum porneau favoriti, cel putin prin prisma clasamentului din Liga I. Si asta chiar daca Severinul venea dupa o victorie neasteptata in fata Vasluiului, scor 2-0.

Asediul a inceput usor dupa primele 25 de minute la poarta oaspete, putin dupa bara lui Florin Costea, cam singura ocazie a severinenilor in prima parte. Dupa ce Paraschiv si Stromajer au ratat mari ocazii, acelasi atacant sloven si-a luat revansa si a punctat in prelungirile mitanului, din centrarea lui Iorga.

Astafei a facut 2-0 putin dupa pauza, minutul 55, cu un sut fara emotii la coltul lung. Gazdele n-au avut nici o emotie pentru cele 3 puncte, mai ales dupa ce Neacsa a fost eliminat cu un sfert de ora inainte de final.

Sansele salvarii Severinului de la retrogradare devin din ce in ce mai mici, in timp ce Otelul se departeaza lejer de zona fierbinte, fiind pe locul 11 cu 31 de puncte.

OTELUL: Grahovac - Cojoc, Benga, Sarghi, Murgoci - Neagu, Sg. Costin, Iorga, Astafei, Paraschiv, Stromajer.

Rezerve: Branet, Antunes, Ljubinkovic, Marquinhos, Gazale, Vancea, Didi.

CS SEVERIN: Panagopulous - Dananae, Tataru, Asanovic, Dzhalilov - Olah, Velcovici - Hasanovic, Vranjkovic, Fl. Costea - Tole.

Rezerve: Hotoboc, Durimel, D. Stoica, Roman, Neacsa, Brata, C. Craciun.

Arbitri: L. Rusandu, Ed. Ungureanu, B. Gheorghe.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#victorie otelul contra severin, #cronica meci liga I, #otelul bate cs severin, #meci etapa 26 otelul severin cronica , #stiri Liga I