Liga I: Viitorul da lovitura si bate acasa la Dinamo

Duminica, 23 Februarie 2014, ora 16:09
3877 citiri

Viitorul Constanta a dispus de Dinamo Bucuresti in etapa cu numarul 20 a Ligii I chiar in "Stefan cel Mare", scorul final fiind de 2-1 pentru trupa lui Hagi, care a intors partida in ultimele 10 minute.

Dinamo a condus inca din start, dupa un gol frumos al lui Tucudean in minutul 7. Se credea ca va fi un meci usor pentru gazde, care insa au tremurat serios pentru a pastra acest scor pana la pauza, Benzar lovind bara, pentru ca Naumovski sa aiba si el doua mari interventii.

Jocul a continuat mai mult spre poarta lui Naumovski si dupa pauza, dar golul intarzia.

El a venit in minutul 80, cand tanarul Cioinac a gresit grav, dandu-si un autogol stupid. In minutul 87, acelasi Cioinac a provocat un penalti decisiv, prin care Viitorul a marcat golul de 2-1.

Larie a bifat fara emotii de la punctul cu var, asa ca Viitorul incepe acest 2014 cu o mare surpriza, Dinamo fiind mai mult parca la gandul marelui meci cu Steaua de sambata viitoare.

Dinamo: Naumovski - Rus, Thicot, D. Grigore, S. Filip - C. Matei, I. Serban, Boubacar, D. Rotariu - Bilinski, Tucudean.

Rezerve: Balgradean - Barboianu, Grecu, Cioinac, Elton, Velici, J. Thomas.

Antrenor: Flavius Stoican.

Viitorul: Buzbuchi - Tosca, Larie, Putanu, Mitrea - Benzar, Daminuta - Mitrita, N. Dica, Fl. Tanase - Axente.

Rezerve: Balauru - Gavra, I. Nastasie, Tiru, R. Marin, Carstocea, Vina.

Antrenor: Bogdan Vintila.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#viitorul bate dinamo acasa la ea, #liga I mare surpriza etapa 20, #cronica etapa 20 dinamo viitorul , #stiri Liga I