Liga I: Viitorul se indreapta spre liga secunda, dupa infrangerea cu Timisoara

Sambata, 29 Martie 2014, ora 21:04
2240 citiri

Poli Timisoara a dispus de Viitorul cu 2-1 in primul meci de sambata din Liga I, etapa cu numarul 25, sezonul 2013/2014.

Golurile au fost marcate de Szekely si Nanu pentru banateni, respectiv Baluta pentru gazde.

Primul gol a fost marcat rapid, in primele 20 de minute, minutul 19 mai exact, de catre Szekely, un jucator care este de multa vreme golgheterul formatiei din Banat.

Baluta a egalat pentru Viitorul cu doua minute inainte de pauza, dupa un lob foarte frumos.

Golul victoriei a fost adus de Nanu, in minutul 66, o victorie meritata per total, care o aduce pe Poli pe locul 13 in Liga I, cu 26 de puncte.

Este primul succes al lui Dan Alexa pe banca Timisoarei.

Viitorul ramane pe loc retrogradabil, 17, penultimul din clasament, cu 23 de puncte la activ.

Viitorul: Balauru - Benzar, Putanu, Larie, Tosca - A. Lazar, Daminuta - Baluta, Gavra, Carstocea - Axente.

Rezerve: Buzbuchi, Moga, Tanase, Nastasie, Taru, Perju, Vana.

ACS Poli: Nuno Claro - Mera, Belu, Seroni, Morariju - O. Petre, Gorobsov - Barbut, Trandu, Nanu - Szkeley.

Rezerve: Pap, Roman, Poparadu, Boldea, Nohai, Kneeshaw, Petrovic.

Piedone, despre „mazilirea doctorului Cârstoiu” de către Coaliție: „Blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor Dan”
Candidatul PUSL la Primăria Capitalei, Cristian Popescu Piedone, a declarat marţi, 23 aprilie, că mazilirea doctorului Cârstoiu este blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor...
Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
#cronica viitorul timisoara liga I, #liga I etapa 25 viitorul pierde, #timisoara bate acasa la viitorul , #stiri Liga I