Tatal si fiul, eliminati in acelasi minut al unui meci din Liga 1

Marti, 20 Noiembrie 2012, ora 10:48
3619 citiri

Liga 1 ne ofera si momente istorice, unul dintre ele avand loc luni seara, la Targu Jiu, cand tatal si fiul au fost eliminati de arbitru in acelasi minut.

Era minutul 73 al meciului dintre Pandurii si Concordia cand tanarul Daniel Stan, baiatul antrenorului ilfovenilor, Ilie Stan, l-a faultat dur pe Maxim.

Arbitrul Istate a scos direct cartonasul rosu, gest care l-a infuriat pe tehnicianul Concordiei. Protestele lui Ilie Stan l-au trimis insa si pe el in tribune, baiatul lui ajungand la vestiare cu un sfert de ora inaintea fluierului final.

Dupa meci, Stan a povestit ca fiul lui trebuia sa incaseze doar un cartonas galben si l-a acuzat pe arbitru ca a viciat rezultatul.

Pandurii a castigat meciul cu Chiajna cu scorul de 2-1, urcand pe pozitia secunda in clasament.

Scenariu-bombă în coaliție. Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu înainte de depunerea candidaturii ar fi deja stabilită SURSE
Cătălin Cîrstoiu va lămuri totul în legătură cu candidatura sa la Primăria Capitalei într-o conferința de presă, este mesajul public al coaliției PSD-PNL. În spatele ușilor,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
#Ilie Stan Chiajna, #Ilie Stan Daniel Stan Chiajna, #Pandurii Chiajna rezultat Liga 1 , #stiri Liga I