Cifre fabuloase pentru Leo Messi, dupa inca un meci in care a fost decisiv pentru Barcelona

Duminica, 10 Martie 2019, ora 10:38
5718 citiri

Leo Messi a ajutat-o iarasi pe Barcelona sa obtina o noua victorie in La Liga, campionat in care se indreapta catre un nou triumf intr-o maniera extrem de clara, avand acum 7 puncte peste locul 2.

Barcelona i-a invins, sambata, acasa pe Camp Nou, pe cei de la Rayo Vallecano, scor 3-1, dupa ce oaspetii au condus pe tabela inca din minutul 24.

Pique a egalat cu putin timp inainte de pauza dupa o pasa de geniu a lui Messi, la o lovitura libera de pe partea dreapta, fundasul catalan reluand apoi perfect cu capul.

Dupa pauza, in minutul 51, Messi a marcat din lovitura de la 11 metri, obtinuta anterior de Semedo. Cu golul si cu pasa de gol reusite in acest meci, Messi a devenit cel mai prolific jucator din cele mai bune 5 campionate de fotbal ale Europei, avand 26 de goluri si 12 asissturi in acest sezon.

Golul trei a fost reusit in minutul 82 de Luis Suarez.

7 puncte are avans Barcelona fata de Atletico Madrid, cu 11 etape inainte de finalul actualei stagiuni din La Liga.

Barca are un meci greu saptamana viitoare in Champions League, in returul optimilor de finala, acasa cu Lyon, dupa 0-0 in tur, in Franta.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#Messi cifre fabuloase in acest sezon, #Barcelona victorie ajutor decisiv Messi, #Barcelona bate Vallecano Messi gol pasa , #FC Barcelona