Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Revenire de senzatie pentru Messi

Joi, 09 Ianuarie 2014, ora 13:18
1803 citiri

FC Barcelona a facut un pas urias spre sferturile de finala din Cupa Spaniei dupa ce a castigat categoric partida din mansa tur. Catalanii s-au impus, pe teren propriu, scor 4-0, in fata celor de la Getafe, echipa la care evolueaza Ciprian Marica.

Cel mai asteptat moment al meciului a fost revenirea pe teren a lui Lionel Messi, dupa 59 de zile de absenta, in urma unei accidentari suferite la inceputul lunii noiembrie.

Starul argentinian a inceput meciul pe banca de rezerve si a intrat in teren in repriza secunda, in minutul 63, in locul lui Iniesta.

Messi a avut o evolutie de senzatie in jumatatea de ora in care a fost prezent in teren, reusind sa inscrie de doua ori, in minutele 88 si 90, dupa ce Fabregas, tot cu o dubla in minutele 7 si 62, adusese in avantaj formatia gazda.

Marica a fost titular la oaspeti, dar a jucat in nota echipei si n-a iesit in evidenta cu nimic. In minutul 76 a fost schimbat cu Colunga.

Returul se va juca pe 15 ianuarie, la Getafe.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Messi goluri Cupa Spaniei Getafe, #Barcelona invins Getafe Cupa Spaniei , #FC Barcelona