Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reactia lui Leo Messi dupa esecul suferit de Argentina la debutul Copa America

Duminica, 16 Iunie 2019, ora 12:11
6279 citiri

Lionel Messi a incercat sa explice cauzele esecului nationalei Argentinei cu Columbia, la debutul Copa America, scor 0-2 intr-un meci disputat in Brazilia, in debutul grupei B.

Argentina a evoluat slab si a avut practic doar doua ocazii de a marca, fiind depasita net pe contraatac de sarjele columbiene.

Argentina lui Leo Messi a dezamagit la startul Copa America (Video)

Imediat dupa terminarea partidei, Leo Messi a aparut spasit la zona mixta, unde jurnalistii s-au grabit sa il ia la intrebari: "Acesta e doar inceputul. Inca avem multe sanse de calificare. Nu exista scuze. Sa invatam ceva din acest esec, sa pastram lucrurile pozitive si sa ne gandim la meciul urmator, care vine foarte repede. Fruntea sus! Nu ne oprim!", a vorbit mai intai capitanul echipei "pumelor", marele jucator al lui FC Barcelona.

"Am cedat exact cand incepuseram sa jucam mai bine. Primul lor gol ne-a afectat. Nu am pornit cum ne asteptam, a fost o lectie pentru noi. Am avut si noi sanse, au fost momente cand am recuperat repede si am condus meciul. Dupa pauza, au fost treizeci de minute bune. Asa trebuie sa continuam", a mai adaugat jucatorul care in sezonul recent incheiat si-a adaugat in palmares a sasea Gheata de Aur.

Argentina va juca miercuri al doilea meci din grupa, cu Paraguay, un meci crucial pentru sansele calificarii in sferturi.

Presa din Argentina da de pamant cu echipa nationala dupa esecul din debutul de la Copa America

Leo Messi nu a marcat niciun gol pentru Argentina in ultimele 13 partide jucate oficial. Columbia a invins sambata pentru prima data "pumele" dupa o pauza de 12 ani.

5 a fost nota primita in Ole de Messi, dupa prestatia stearsa cu Columbia.

D.A.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#reactie Leo Messi dupa debut Argentina, #Messi prime declaratii esec Argentina Columbia , #stiri Lionel Messi