Messi raspunde cu o "tripla" lui Cristiano Ronaldo

Duminica, 07 Decembrie 2014, ora 21:05
3362 citiri

Lionel Messi a fost din nou de pe alta Planeta si a dat o replica pe masura rivalului sau Cristiano Ronaldo, autor al unei triple pentru Real Madrid contra celor de la Celta Vigo.

Starul argentinian nu s-a lasat mai prejos si a marcat si el de trei ori in victoria categorica a Barcelonei, scor 5-1, cu concitadina Espanol.

Oaspetii au fost cei care au deschis scorul prin Sergio Garcia in minutul 13 si au dat emotii celor de pe Nou Camp.

A iesit insa la rampa Messi care a egalat in finalul primei parti, iar la reluare in minuutl 50 a adus in avantaj echipa gazda.

Aflata in corzi, adversara din aceeasi metropola nu a mai gasit solutii si a cazut total incasand gol dupa gol. Pique in minutul 53, Pedro in minutul 77 si din nou Messi in minutul 81 au stabilt scorul de maidan.

In clasament, Barcelona se afla pe locul doi, la diferenta de doua puncte in urma celor de la Real Madrid, lider cu 36 de puncte.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...