Spectacol in Liga: Maccabi s-a calificat dupa ce a fost condusa cu 3-0 (Video)

Miercuri, 05 August 2009, ora 10:45
2037 citiri

Maccabi Haifa si FK Aktobe au oferit cea mai dramatica confruntare din preliminariile Ligii Campionilor.

Dupa 0-0 in Kazahstan, returul din Israel nu anunta nimic interesant, Maccabi fiind favorita clara la calificare.

Partida nu a inceput insa conform planului si Aktobe a deschis scorul inca din minutul 8. Mai mult, campioana Kazahstanului a mai marcat de doua ori in urmatoarele 7 minute pentru un neverosimil 3-0.

Desi calificarea parea pierduta, israelienii nu au abandonat lupta si au reusit sa revina la 2-3 pana la pauza, inscriind in minutele 26 si 34.

Maccabi Haifa a inceput tare repriza secunda si a transat calificarea in doar trei minute (59 si 62) pentru e reveni de la 0-3 la 4-3.

Campioana Israelului s-a calificat in playoff-ul Ligii Campionilor si isi va afla adversarul vineri, in cadrul tragerii la sorti.

Urmariti mai jos rezumatul partidei:

C.F.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
#Liga Campionilor, #revenire spectaculoasa, #Maccabi Haifa, #FK Aktobe , #stiri Maccabi Haifa