Manchester City, singura echipa din istoria Premier League cu un asemenea start de sezon

Duminica, 26 Noiembrie 2017, ora 20:50
6022 citiri

Gruparea engleza Manchester City a doborat un record cu adevarat impresionant in Premier League, devenind echipa cu cel mai bun start de sezon din istorie.

City a invins duminica in deplasare pe Huddersfield cu 2-1, desi a fost condusa la pauza cu 1-0, dupa autogolul lui Otamendi din minutul 45.

Elevii lui Pep Guardiola au intors totusi soarta partidei dupa pauza, dupa golurile semnate de Aguero din penalti in minutul 47 si de Sterling in minutul 84.

In minutul 96, Huddersfield, nou-promovata in EPL, a ramas in 10 oameni, dupa eliminarea lui van la Parra.

City devine prima echipa din istoria Premier League care incepe atat de bine un sezon, avand 37 de puncte dupa 13 etape, bifand doar un singur egal pana acum, in a doua etapa cu Everton, scor 1-1.

Echipa din Manchester are un avans considerabil acum, de 8 puncte peste rivala United, echipa de pe locul 2.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Manchester City record fabulos Anglia, #Manchester City noua victorie Premier League, #Manchester City bate Huddersfield mare record , #stiri Manchester City