Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriza uriasa in Grecia! Manchester United, invinsa de Olympiacos

Marti, 25 Februarie 2014, ora 23:40
4751 citiri

Olympiacos Pireu a realizat surpriza serii in Champions League, campioana Greciei reusind sa invinga Manchester United, scor 2-0, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii.

Sezonul dezastruos pe care il au "diavolii" sub bagheta lui Moyes a continuat marti seara cu o deplasare de cosmar la Atena.

Daca din cupele interne au fost deja eliminati iar in Premier League sunt la ani lumina de Arsenal, City si Chelsea, jucatorii lui United sperau sa isi salveze sezonul cu o evolutie buna in Champions League.

N-a fost sa fie pentru ca Olympiacos a facut o partida aproape perfecta si a luat o optiune serioasa pentru calificarea in sferturile de finala.

Dominguez si Perez au tras primele semnale de alarma pentru Moyes in prima parte a meciului pentru ca atacantul argentinian sa deschida scorul cu 10 minute inainte de pauza. Maniatis a sutat de la distanta iar Dominguez a deviat usor, insa decisiv pentru a-l pacali pe De Gea.

United nu si-a revenit nici in partea secunda, tot grecii aflandu-se la conducerea jocului.

Joel Campbell, costaricanul imprumutat de Arsenal la Olympiacos, a inscris golul de 2-0 in minutul 55, el dribland scurt un adversar si sutand apoi fara speranta pentur De Gea de la 25 de metri.

Maniatis si Olaitan au mai ratat ocazii importante pentru gazde iar Van Persie a irosit singura oportunitate adevarata a englezilor pe final.

Olympiacos castiga la o diferenta de doua goluri si are prima sansa la calificare in fata unui United aflat in cadere libera dupa retragerea lui Ferguson.

Intalnirea dintre Olympiacos si Manchester United a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+2 FINAL DE MECI!!!

Min.85 Schimbare Olympiacos: Valdez intra in locul lui Perez.

Min.81 Prima ocazie mare si pentru United, cu Van Persie sutand pe langa poarta din interiorul careului.

Min.76 Schimbare Olympiacos: Machado intra in locul lui Dominguez.

Min.69 Schimbare Olympiacos: Fuser intra in locul lui Campbell.

Min.67 Ocazie mare pentru greci! Olaitan suteaza trimite din prima, dintre doi adversari, dar balonul ocoleste vinclul.

Min.65 Maniatis incearca un sut din afara careului, dar trimite pe langa poarta.

Min.60 Dubla schimbare la United: Welbeck intra in locul lui Valencia iar Kagawa ii ia locul lui Cleverley.

Min.55 GOOOL OLYMPIACOS!!! Campbell dribleaza scurt si inscrie cu un sut de zile mari, de la 25 de metri!

Min.50 Discursul lui Moyes de la vestiare nu a fost cel mai bun, elevii sai evoluand la fel de sters.

Min.46 Incepe repriza secunda!!!

_______________

Min.45+1 FINALUL PRIMEI REPRIZE!!!

Min.40 Manolas trimite putin peste propria poarta dupa o neintelegere cu portarul Roberto.

Min.37 GOOOL OLYMPIACOS!!! Maniatis suteaza de la distanta, Domniguez deviaza usor si il pacaleste pe De Gea!

Min.25 Ocazie mare pentru greci, dar balonul sutat de Perez "sterge" plasa laterala.

Min.17 Suteaza Cleverley de la marginea careului, insa trimite peste transversala elenilor!

Min.13 Meci echilibrat pana acum, fara ocazii mari de gol.

Min.8 O prima actiune periculoasa pentru gazde, insa Dominguez este blocat in cele din urma.

Min.3 Cartonas galben pentru Evra.

Min.1 Incepe meciul!!!

ECHIPELE:

OLYMPIACOS: Roberto - Leandro Salino, Manolas, Marcano, Holebas - Maniatis, N'Dinga - Campbell, Perez, Chori Dominguez - Olaitan

MANCHESTER UTD: De Gea - Smalling, Vidic, Ferdinand, Evra - Carrick, Cleverley - Valencia, Rooney, Young - Van Persie.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Olympiacos Manchester United, #Olympiacos Manchester United in direct, #Chamipons League meciuri , #Champions League