Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Manchester United rateaza in prelungiri victoria cu Chelsea

Luni, 08 Februarie 2016, ora 07:10
1941 citiri

Manchester United a fost la un pas de o victorie splendida, in deplasare, cu Chelsea, dupa ce a avut meciul in mana.

Derbiul etapei a 25-a din Premier League, disputat pe Stamford Bridge, s-a incheiat in final cu o remiza, scor 1-1.

Lingard a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 60, iar Diego Costa a evitat infrangerea in minutele de prelungire, gazdele ramanand astfel neinvinse in ultimele 10 partide in toate competitiile, de cand a venit pe banca tehnica olandezul Guus Hiddick.

Dupa acest egal, United se afla pe locul cinci, cu 41 de puncte, la sase distanta de ultima pozitie de Champions League, ocupata de concitadina Manchester City, in timp ce campioana en titre, Chelsea, se afla pe un dezamagitor loc 13, cu numai 30 de puncte.

Tottenham, meci de coșmar în deplasare. Ce a făcut internaționalul român Radu Drăgușin
Tottenham a suferit cea mai drastică înfrângere din acest sezon după o prestație catastrofală în meciul cu Newcastle United. Aflată în lupta pentru locul patru în Premier League,...
România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
#Manchester United Chelsea rezultat, #Premier League rezultate , #Premier League