Chelsea, victorie dramatica impotriva lui Manchester United

Miercuri, 02 Martie 2011, ora 07:43
1595 citiri

Chelsea Londra a obtinut, marti, o victorie extren de importanta in derbiul cu manchester United, castigat de "albastri" pe teren propriu cu scorul de 2-1.

Londonezii au inceput bine disputa, insa trupa lui Ferguson a dat lovitura in minutul 29, atunci cand Wayne Rooney a marcat un gol de poveste. Gazdele au revenit in atac, Lampard fiind aproape de egalare in minutul 40, atunci cand torpila sa a fost scoasa incredibil de veteranul Van Der Sar.

Egalarea s-a produs abia la 10 minute dupa pauza, atunci cand noua achizitie a celor de la Chelsea, brazilianul David Luiz, a spart gheata pe "Stanford Bridge".

In minutul 61 Rooney este foarte aproape de un nou gol, insa cei care au marcat au fost baietii lui Ancelotti. Lampard a transformat o lovitura de la 11 metri in minutul 77 si a adus victoria pentru Chelsea.

In final, Vidici a fost eliminat iar Sir Alex Ferguson a sarit la gatul arbitrului de centru.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Chelsea victorie Manchester United, #manchester United pierde Chelsea, #Rooney gol Chelsea , #stiri Manchester United